Trīs vienā: Kristīgais ģimeņu centrs

Atvērto durvju dienā Kristīgajā ģimeņu centrā nudien visas durvis bija atvērtas un ikviens interesents bija aicināts ieiet centra gaišajās telpās.

Pagājušajā gadā Talsu Baznīckalnā atklāja un iesvētīja pilnībā atjaunotu ēku, lai tajā varētu darboties kristīgs ģimeņu centrs. Pavisam nesen, septembra vidū, sākoties jaunajai darba sezonai, visi 26 centra darbinieki tika svinīgi ievesti amatā un svētīti kalpošanas darbam. Par daudzveidīgu jaunās ēkas pielietojumu gādā Ģimeņu un bērnu attīstības centrs «Brīnumiņš», Svētdienas skola un Bērnu pieskatīšanas grupiņa.

Viena liela ģimene

Svētdienas skola Talsu luterāņu draudzē ir darbojusies, mainoties dažādiem laikiem, un šī ēka Baznīcas laukumā 5a vēsturiski kalpojusi tieši Svētdienas skolas vajadzībām. Ģimeņu un bērnu attīstības centrs «Brīnumiņš» darbojas jau kopš 2003. gada un, augot tā vadītājas Agneses Kvieses jaunākajai meitiņai, kura ir vienā vecumā ar bēbīšu skoliņu, pieaug arī vecuma posms, kādam tiek piedāvātas nodarbības «Brīnumiņā». Vēsturei pieder laiks, kad bēbīšu skoliņas komanda devās vasaras brīvlaikā. Šovasar bērniem vecumā no pieciem līdz 10 gadiem trīsreiz nedēļā notika aktīvās brīvdienas, kurās skolotājas Sanita Baltiņa un Dace Zaure visas dienas garumā radīja bērniem svētkus, dodoties garās kopīgās pastaigās un jautri pavadot laiku. Darbu turpināja arī vairāki speciālisti, uz nodarbībām nāca paši mazākie brīnumiņi. «Tagad viss sākas no jauna, un nu jau runa ir par Kristīgo ģimeņu centru, kas apvieno trīs struktūrvienības.

Visi kopā esam viena komanda, 26 darbinieki, kas kopā virzās pretim vienam mērķim, vīzijai un uzdevumiem. Bērnus, kas ir vecumā no gada līdz trim gadiem, vecākiem dievkalpojumu laikā ir iespēja uzticēt pieskatīšanas grupiņas audzinātājām. Tās vadītāja ir Ilze Tālberga, un meitenes aizvien pārdomātāk plāno laiku, ko bērni pavada kopā ar viņām. Tie bērni, kuri ir vecāki par trim gadiem, aicināti apmeklēt Svētdienas skolu. Ir liels prieks par jauno Svētdienas skolas vadītāju Ilzi Pumpuri, kura ir radoša un tiešām ļoti deg par savām idejām. Darba dienās centrā strādā «Brīnumiņš», kura mērķis vairāk ir attīstīt un izglītot, nepazaudējot arī kristīgo vēsti,» pastāstīja Agnese Kviese, kura ir ne tikai «Brīnumiņa», bet arī visa Kristīgā ģimeņu centra vadītāja.

13. septembrī dievkalpojuma laikā amatā svinīgi ieveda Kristīgā ģimeņu centra darbiniekus. «Gribēju, lai katrs darbinieks justos īpašs, lai draudze redz mūsu skolotājus, lai redz, ka esam vesela labu speciālistu un mīļu skolotāju komanda. Mana vietniece ir Kristīne Riekstiņa, esmu pateicīga Dievam par tādu cilvēku. Protams, jāpiemin arī «Brīnumiņa» pamatus — Mariku Laursoni. Tik lielā kolektīvā ir svarīga gana liela administratīvā grupa, un nu jūtu spēku darboties tālāk, kad blakus ir cilvēki, kas tiešām reāli palīdz. Mēs esam kā liela ģimene,» saka Agnese, ar labu vārdu pieminot katru savējo.

Īpašiem bērniem un vecākiem

Šajā sezonā «Brīnumiņā» turpinās notikt jau gadu no gada ierastas nodarbības, ir arī daži jaunumi, pamainījušās nodarbību tēmas. Pirmo gadu tiek piedāvātas klavierspēles individuālās nodarbības, šajā rudenī darbu sāk logopēde, nodarbībās ar nosaukumu «Brīnumiņi — burtiņi un cipariņi» pirmsskolas vecuma bērni pirmdienās Kristīgajā ģimeņu centrā tiek nodarbināti visas dienas garumā. «Tā ir diena, kad bērni nedodas uz bērnudārzu, bet te nodarbojas ar sportu, pašapziņas attīstīšanu, mācās burtiņus un cipariņus, piedalās Bībeles nodarbībā, muzicē, apmeklē baznīcu, dodas pastaigā, relaksējas. Tā ir tāda svētku diena, īpaši tiem, kuriem nepatīk gulēt diendusiņu,» smejas Agnese. Reizi mēnesī Baznīckalnā turpina tikties atbalsta grupa vecākiem, kuriem ir bērni ar īpašām vajadzībām. «Mums ir kopības izjūta, ir par ko parunāt, ir ļoti labi kopā. Esam stipras un labas mammas. Mūsu pulciņš ir stabils, bet gribam, lai tas pieaug,» Atvērto durvju dienā septembra sākumā iedrošināja viena no mammām Elita Timma. Par dažādām muzikālām aktivitātēm centrā gādā Rebeka Arhipova. «Dziedāt var jebkurš, visiem tas ir dots jau no bēbīšu vecuma, jautājums ir tikai, ko saprotam ar dziedāšanu,» viņa spriež. Rebeka kopā ar skolotāju Sandru Bajāri kompleksās rotaļnodarbībās, apvienojot mūziku, deju un zīmēšanu, strādā arī ar bērniem ar īpašām vajadzībām. No bērniem daudz varot gūt, reizēm nesaprotot, kurš no kura iemācās vairāk.

Pavasarī Talsu novada fonda projektu konkursā tika atbalstīts «Brīnumiņa» projekts «Par kvalitatīvu bērnu attīstību», tāpēc radās iespēja bagātīgi papildināt centra inventāru ar attīstošajām rotaļlietām un palīgmateriāliem, kas bērnus ne tikai iepriecina, bet arī veicina viņu fizisko, emocionālo un intelektuālo attīstību, maņas, motoriku, objektu atpazīšanu, uztveri un izzināšanas spējas, uzlabojot arī bērnu ar īpašām vajadzībām dzīves kvalitātes uzlabošanos un veiksmīgāku integrāciju sabiedrībā. Bērni ar īpašām vajadzībām pa vienai nodarbībai no visa plašā klāsta var apmeklēt bez maksas, bet pēc tam izvēlēties vienu, kas šķiet visvērtīgākā, un saņemt bezmaksas gada abonementu.

Ar fonda «Ziedot.lv» atbalstu arī bēbīšu skoliņai tika saziedota zināma naudas summa, par to nupat pēc īpaša pasūtījuma izgatavots un uzstādīts skapis attīstošo rotaļlietu novietošanai, kā arī apgaismes ķermeņi dažām centra telpām. Šoruden tapis arī Kristīgā ģimeņu centra buklets un, pateicoties mākslinieces Antras Auziņas mīlestības darbam, tagad gan visam centram kopā, gan katrai struktūrvienībai atsevišķi ir sava atpazīstamības zīme. «Katra nodarbība Kristīgajā ģimeņu centrā ir īpašs stāsts, kurā mūsu galvenais mērķis ar dažādām metodēm ir ne tikai attīstīt bērnu spējas, bet arī iemācīt kristīgās vērtības un mīlēt Dievu. Apkārtējo mīlestība no draudzes un no talseniekiem tur mūs kopā un ļauj turpināt strādāt,» apliecina Agnese Kviese.