2008. gada 18. un 19. martā Talsos notika Latvijas luterāņu basketbola turnīrs, ko rīkoja Talsu luterāņu draudzes jaunieši.

Sestdienas rītā vesels pulks jauniešu no Liepājas, Kuldīgas, Straupes, Rīgas, Balviem, Balgales, Saldus un Talsiem sapulcējās Talsu luterāņu draudzes namā, kas uz šīm divām dienām kļuva par sportot gribētāju mājvietu. Drīz vien Kristīgās skolas hallē un sporta nama zālē sākās pirmās spēles.

Vakarpusē jaunieši izmantoja iespēju apskatīt Talsus un labāk sadraudzēties, bet deviņos vakarā visi sapulcējās baznīcā uz grupas «Metanoia» koncertu. Grupas dalībnieki kopā sāka spēlēt Rīgas Mateja baptistu draudzē, kur bija atbildīgi par muzikālo daļu jauniešu dievkalpojumos. Pirms pāris nedēļām «Metanoia» klubā «Kaļķu vārti» Rīgā iepazīstināja ar savu pirmo mūzikas albūmu «Ordinary», bet sestdienas vakarā gan ar puišu dziesmām, gan ar viņiem pašiem varēja iepazīties basketbola turnīra dalībnieki. Bija interesanti redzēt baznīcu daudzo prožektoru gaismā, pie tam — praktiski pilnu tikai ar jauniešiem, jo koncertā mūsējiem pievienojās mūzikas cienītāji no citām Talsu draudzēm.

Svētdienas rītā draudzes dievkalpojumā arī varēja redzēt neierasti daudz augumā garu puišu un iepriekš neredzētas meitenes. Pēc dievkalpojuma basketbola turnīra dalībnieki un līdzjutēji devās uz sporta namu, kur notika finālspēles. Par trešo vietu cīnījās Balgales un Liepājas luterāņu draudžu basketbolisti. Uzvaru guva jaunieši no Balgales.

Uz pirmo vietu pretendēja gan mūsējie, gan Balvu luterāņu draudzes komanda. Spēle bija tiešām saspringta, abu pušu līdzjutēji, skaļi atbalstot savus favorītus, šķiet, nebaidījās iedzīvoties kakla sāpēs. Talsu komanda lielākoties ar pāris punktiem bija vadībā, bet puiši no Balviem turējās turpat blakus un brīžiem panāca, ka rezultāts bija neizšķirts. Liels bija vietējo līdzjutēju prieks, kad spēles beigās ar četru punktu pārsvaru tomēr uzvarēja talsenieki.

2008040711530741108

Basketbola turnīra galvenais organizators — draudzes jauniešu vadītājs Mārtiņš Ķīvičs vēlas vēlreiz pateikt paldies turnīra dalībniekiem, līdzjutējiem un visiem, kas atbalstīja šo pasākumu — Talsu Kristīgajai skolai, Talsu sporta namam, «SEB Unibankai», A/S «Talsu piensaimnieks», firmai «Valdzers un Ko», SIA «Jaunšķēles» un privātajiem ziedotājiem. Prieku par turnīra veiksmīgo norisi un savas komandas uzvaru Mārtiņam gan aptumšoja sestdienas spēlē gūtā trauma — potītes saišu sastiepums. Traumas dēļ viņš pats nemaz nevarēja piedalīties finālspēlē, tomēr ir pārliecināts, ka nākošgad atkal organizēs līdzīgu turnīru.